Tato stránka používá tzv. cookies, malé soubory uložené ve Vašem počítači, které umožňují plnou funkcionalitu poskytování obsahu. Tím, že tyto stránky dále používáte, dáváte svůj souhlas s použitím cookies v souladu s Podmínkami užití.

Rozumím

Jak dlouho trvá prodej nemovitosti

28. 03. 2012 Reality GAIA

Jednou z nejdůležitějších zásad při zprostředkování prodeje nemovitosti je určit správnou, reálnou tržní cenu nemovitosti. Ptáme se klienta, jakou má představu o ceně své nemovitosti, a po prohlídce domu navrhneme reálnou tržní cenu.

Při výpočtu tržní ceny srovnáváme, porovnáváme, co jsme kde a za jaké ceny prodali, při čemž využíváme našich katalogů úspěšných i neúspěšných zakázek. Ceny dále makléř konzultuje na pravidelných firemních poradách s ostatními makléři a porovnává s jejich zkušenostmi v dané lokalitě.

V případě, že se dohodneme s klientem na ceně, uzavíráme výhradní zprostředkovatelskou smlouvu na 4 až 6 měsíců. Právo rozhodnout, kdy, komu a za kolik se nemovitost prodá má vlastník nemovitosti.

Po přípravě zakázky dáme nemovitost na naše internetové stránky, které navštíví zhruba 10 000 zájemců měsíčně. Kromě našich webových stránek inzerujeme nabídky na dalších 9 realitních serverech. Každý z makléřů využívá i svých osobních kontaktů a oslovuje přímou nabídkou klienty z naší databanky formou nabídkových listů nebo je kontaktuje telefonicky.

Nabídkové listy jsou umístěny do našich 14ti výloh a rovněž je nemovitost nabízena formou katalogů v naší firmě. Při této rozsáhlé reklamní kampani, pokud je nastavena reálná tržní cena, by se měla nemovitost prodat do 3-4 měsíců.

Po prověření ceny domu na trhu nemovitostí, je-li o nemovitost minimální zájem nabízíme prodávajícímu možnost slevy, zpravidla 10% z kupní ceny. Rozhodnutí o snížení ceny je plně na majiteli nemovitosti.

Najdeme-li vážného zájemce, je majitel informován o způsobu platby, zda-li bude zájemce platit v hotovosti nebo na úvěr. V případě úhrady kupní ceny úvěrem, je majitel nemovitosti předem podrobně informován o podmínkách banky a hlavně o termínu doplacení celé kupní ceny.

Po podpisu kupní smlouvy a úhradě celé kupní ceny osobně doručíme kupní smlouvu na katastrální úřad. Celá kupní cena je deponována na našem depozitním účtu a prodávajícímu je vyplacena po vkladu vlastnického práva kupujícího do katastru nemovitostí a je dohodnuto předání nemovitosti.


Odpovědět na dotaz


(podrobné informace)