Tato stránka používá tzv. cookies, malé soubory uložené ve Vašem počítači, které umožňují plnou funkcionalitu poskytování obsahu. Tím, že tyto stránky dále používáte, dáváte svůj souhlas s použitím cookies v souladu s Podmínkami užití.

Rozumím

koupě spoluvlastnického podílu od sestry

16. 07. 2019 Eva Julie

Máme se sestrou hospodářské stavení a pozemky. Sestra mi chce svoji šestinu prodat. Vůbec netuším,koho mám oslovit,zda si nechat udělat nový odhad,či bude stačit jen nějaký převod,ale kde? Jsem z Nové Paky, děkuji moc za odpověď.

16. 07. 2019 Markéta Kolaciová

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Pokud jste opravdu rozhodnuti, že se bude jednat o prodej (připomenu, že jako kupující jste povinna uhradit nad rámec kupní ceny ještě 4% daň z nabytí), pak půjde čistě o sepis kupní smlouvy, se kterou Vám můžeme případně pomoct. Pokud jste dohodnuty na výši kupní ceny, není Vaší povinností dělat znalecký posudek. Tento by bylo třeba až k výpočtu daně z nabytí, nicméně i tohle je řešitelné výpočtem tzv. směrné hodnoty. Další variantou by byl dar, kdy vzhledem k tomu, že jste sestry, by byl tento právní úkon osvobozen od daně. Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv smlouvu, jsme připraveni Vám v případě Vašeho zájmu pomoct zařídit smluvní dokumentaci k převodu vlastnického práva. Hezký den Kolaciová

29. 09. 2020 Pavel

Prosím o informaci, zda je při prodeji podílu (1/3) bytu nutný souhlas zbývajících spoluvlastníků. Děkuji za odpověď.


Odpovědět na dotaz


(podrobné informace)